Що таке сімейна медіація?
Сімейна медіація – це структурований і конфіденційний процес, призначений для надання допомоги у вирішенні спорів або конфліктних ситуацій між двома або більше сторонами (окремими особами або групами). Процес керується неупередженою особою, яка називається медіатором або посередником.
Сторони, які вирішили улагодити свою суперечку за допомогою медіації (їх зазвичай називають «учасниками»), самостійно визначають питання, які вони мають намір вирішити. Учасники медіації у тому числі несуть відповідальність за прийняття рішень по результатам медіації, незалежно від того, чи були вони здатні досягти остаточного врегулювання, і які конкретні точки згоди були досягнуті.
Роль медіатора обмежується управлінням процесом вирішення спору: медіатор не надає порад, не виносить судження та не визначає результат.
Процес участі у медіації є виключно добровільним і, у більшості випадків, конфіденційним.
Медіація може бути ефективною при вирішення сімейних суперечок, мінімізації фінансових витрат або психологічних навантажень, пов’язаних з невирішеними конфліктами.
Чому сімейна медіація працює?

задовільняє потреби всіх сторін

процесом керують нейтральні посередники

є добровільною

дозволяє почути один одного

зберігає репутацію і нерви

є безоціночною
Сімейна медіація допомагає знайти рішення якщо потрібно:

Узгодити
правила, котрих мають дотримуватись члени родини, в тому числі діти;
домовленості про догляд за родичами похилого віку;
обов’язки щодо виплати кредитів чи догляду за нерухомістю, тощо.

Розподілити майно при розлученні
не за рішенням суду, а найкращим можливим чином за потребами сторін і з врахуванням інтересів дітей та кожної із сторін.

Знайти рішення щодо
спілкування після розриву, коли спілкуватись складно але потрібно;
спільного ведення або розділення сімейного бізнесу;
розподілу спадщини, яке би влаштувало всі сторони.

Визначити місце проживання дітей
а також суму аліментів, графік побачень із дітьми, інші важливі моменти, що виникають після розлучення і стосуються інтересів дітей.
МЕДІАЦІЯ VS ПСИХОТЕРАПІЯ
Хоча результатом успішної медіації для клієнтів може стати і терапевтичний ефект, основною метою сімейної медіації є не психологічні зміни, а узгодження врегулювання спору.
Медіація – це цілеспрямований процес вирішення проблем, який забезпечує протягом сеансу створення атмосфери, в якій може виникнути випуск емоцій та емоційної енергії. Роль терапевта полягає в заохоченні до дослідження сенсу та глибини дисфункціональних психологічних реакцій. І навпаки, роль медіатора полягає в управлінні та утриманні емоційного вираження для того, щоб процес досягнення врегулювання міг продовжуватися. Медіація використовує ефективні методи управління конфліктами, навички і практики ведення переговорів.
Незважаючи на схожість техніки і результату, практика сімейної медіації або медіації при розлученні чітко відрізняється від практики психотерапії.

Що потрібно зробити, щоб підготуватися до медіації і що можна очікувати від зустрічі?
Саме Ви краще всього знаєтесь на ситуації. Це означає, що Ви повинні підготуватися, щоб розповісти свою історію і поділитися тим, що Ви очікуєте від процесу переговорів.
Медіатор захоче зустрітися з вами індивідуально, щоб почути Вашу точку зору і краще зрозуміти, у чому саме питання. Ваша зустріч – можливість поділитися тим, що потрібно досягти за допомогою медіації, і тим, на який результат Ви сподіваєтесь.
Метою медіації є налагодження взаєморозуміння між сторонами та допомога учасникам знайти рішення, яке відповідає їхнім потребам.
Вартість сімейної медіації

Попередні індивідуальні зустрічі
на яких ми детальніше говоримо про процес медіації. знайомимось з Вашим баченням ситуації, з’ясовуємо важливі для вас теми та визначаємо бажаний графік роботи:
On-line – 300 грн./год.
Off-line – 400 грн/год
Спільні зустрічі
на яких ми
– з’ясовуємо цілі та бажання сторін, аналізуємо суть конфлікту, розширюємо поле для перемовин.
– знаходимо та тестуємо взаємовигідні попередні домовленості.
– формуємо остаточне рішення та деталі угоди.
До 3 годин
On-line – 1000 грн./год.
Off-line – 1500 грн/год
Якщо зустріч триває більше 3 годин, кожна наступна година
On-line – 1500 грн./год.
Off-line – 2000 грн/год

