сімейна медіація київ, cімейна медіація, семейная медиация киев

Що таке сімейна медіація?

Сімейна медіація – це структурований і конфіденційний процес, призначений для надання допомоги у вирішенні спорів або конфліктних ситуацій між двома або більше сторонами (окремими особами або групами). Процес керується неупередженою особою, яка називається медіатором або посередником.

Сторони, які вирішили улагодити свою суперечку за допомогою медіації (їх зазвичай називають «учасниками»), самостійно визначають питання, які вони мають намір вирішити. Учасники медіації у тому числі несуть відповідальність за прийняття рішень по результатам медіації, незалежно від того, чи були вони здатні досягти остаточного врегулювання, і які конкретні точки згоди були досягнуті.

Роль медіатора обмежується управлінням процесом вирішення спору: медіатор не надає порад, не виносить судження та не визначає результат.

Процес участі у медіації є виключно добровільним і, у більшості випадків, конфіденційним.

Медіація може бути ефективною при вирішення сімейних суперечок, мінімізації фінансових витрат або психологічних навантажень, пов’язаних з невирішеними конфліктами.

Чому сімейна медіація працює?

сімейна медіація київ

Сімейна медіація допомагає знайти рішення якщо потрібно:

сімейна медіація київ
Узгодити
  • правила, котрих мають дотримуватись члени родини, в тому числі діти;
  • домовленості про догляд за родичами похилого віку;
  • обов’язки щодо виплати кредитів чи догляду за нерухомістю, тощо.
сімейна медіація київ
Розподілити майно при розлученні
  • не за рішенням суду, а найкращим можливим чином за потребами сторін і з врахуванням інтересів дітей та кожної із сторін.
сімейна медіація київ
Знайти рішення щодо
  • спілкування після розриву, коли спілкуватись складно але потрібно;
  • спільного ведення або розділення сімейного бізнесу;
  • розподілу спадщини, яке би влаштувало всі сторони.
сімейна медіація київ
Визначити місце проживання дітей
  • а також суму аліментів, графік побачень із дітьми, інші важливі моменти, що виникають після розлучення і стосуються інтересів дітей.

МЕДІАЦІЯ VS ПСИХОТЕРАПІЯ

Хоча результатом успішної медіації для клієнтів може стати і терапевтичний ефект, основною метою сімейної медіації є не психологічні зміни, а узгодження врегулювання спору.

Медіація – це цілеспрямований процес вирішення проблем, який забезпечує протягом сеансу створення атмосфери, в якій може виникнути випуск емоцій та емоційної енергії. Роль терапевта полягає в заохоченні до дослідження сенсу та глибини дисфункціональних психологічних реакцій. І навпаки, роль медіатора полягає в управлінні та утриманні емоційного вираження для того, щоб процес досягнення врегулювання міг продовжуватися. Медіація використовує ефективні методи управління конфліктами, навички і практики ведення переговорів.

Незважаючи на схожість техніки і результату, практика сімейної медіації або медіації при розлученні чітко відрізняється від практики психотерапії.

семейная медиация киев

Мал. 1 – Порівняння сімейної медіації і психотерапії

Наші медіаторки

сімейна медіація київ
Тетяна Саніна

Сімейна медіаторка, соціолог, учасниця соціального проекту із сімейної медіації, викладачка НаУКМА, співзасновниця та керівниця Ресурсного центру для дітей та підлітків «Чародім», тренерка та авторка науково-популярних статей, дослідниця неформальних освітніх перспектив.
Робочі мови: українська, російська, англійська

Записатися на медіацію
сімейна медіація київ
Юлія Репіна

Сімейна та бізнес-медіаторка, адвокат з 15-річним практичним досвідом, топ-менеджер, кризовий консультант. Співзасновниця ГО «Ліга Медіаторів України». Координатор соціального проекту по роботі з районними службами у справах дітей м. Києва.
Робочі мови: українська, російська, англійська

Записатися на медіацію

Що потрібно зробити, щоб підготуватися до медіації і що можна очікувати від зустрічі?

Саме Ви краще всього знаєтесь на ситуації. Це означає, що Ви повинні підготуватися, щоб розповісти свою історію і поділитися тим, що Ви очікуєте від процесу переговорів.

Медіатор захоче зустрітися з вами індивідуально, щоб почути Вашу точку зору і краще зрозуміти, у чому саме питання. Ваша зустріч – можливість поділитися тим, що потрібно досягти за допомогою медіації, і тим, на який результат Ви сподіваєтесь.

Метою медіації є налагодження взаєморозуміння між сторонами та допомога учасникам знайти рішення, яке відповідає їхнім потребам.

Вартість сімейної медіації

сімейна медіація київ

Перша консультація – безкоштовна

Попередні зустрічі – 500 грн./год.

Індивідуальні зустрічі, на яких ми детальніше говоримо про процес медіації. знайомимось з Вашим баченням ситуації, з’ясовуємо важливі для вас теми та визначаємо бажаний графік роботи

Перша година – 500 грн., кожна наступна – 1000 грн.

Подальші зустрічі – 1000 грн./год.

Спільні зустрічі, на яких ми з’ясовуємо цілі та бажання сторін, аналізуємо суть конфлікту, розширюємо поле для перемовин.
Знаходимо та тестуємо взаємовигідні попередні домовленості.
Формуємо остаточне рішення та деталі угоди.

До 3 годин – 1000 грн./год., більше 3 годин – 1500 грн./год.