Для чого потрібен дитячий психолог?

Як змінюється життя Вашої дитини і яку роль відіграє дитячий психолог у підтримці дітей?

Дитяча психологія – це широка галузь, яка охоплює знання про зростання і зміни людини від народження до підліткового віку і пояснює, як відбуваються ці важливі зміни. Чи відрізняються 3-річні діти від 7-річних та підлітків лише тим, що вони мають різний досвід, або це біологічні зміни, які відіграють ключову роль у формуванні індивіда?

Оскільки дитяча психологія намагається відповісти на численні запитання, дослідники і практикуючі часто поділяють розвиток дитини на певні сфери. Загалом, вони виділяють фізичний, когнітивний (мислення, навчання, пам’ять тощо) та соціальний/ емоційний розвиток дитини. Дитячі психологи намагаються зрозуміти кожен аспект розвитку, включаючи і те, як діти вчаться, думають, взаємодіють і емоційно реагують на оточуючих, знаходять друзів, розуміють емоції та особливості власного розвитку, їх темперамент та навички.

Етапи розвитку дитини відображаються у здібностях, такі як ходьба і розмова, які досягаються більшістю дітей у відповідному віці. Серед іншого, ми зацікавлені в тому, щоб пояснити, як діти досягають цих етапів і як індивідуальні, соціальні та культурні фактори впливають на те, як вони розвиваються.

  • .
  • Є групові правила, які необхідні для збереження безпеки кожного учасника, однак не всі діти готові їх дотримуватись з різних причин, наприклад якщо правила її ображають, або якщо дитина сприймає їх як покарання.

Отже: груповий психологічний тренінг це від слова тренувати. Тут тренуємо емоційний інтелект. Ціль не вирішувати проблеми, а здобувати і розвивати навики в емоційній сфері, щоб надалі проблем і не з‘являлося.

Цілі тренінга:

  • навчати дітей розрізняти свої переживання і прислуховуватися до себе;
  • попрактикувати екологічні способи вираження емоційних переживань;
  • показати як відбувається здорова взаємодія між людьми, практикувати екологічні навики комунікації в групі,повчитися брати підтримку групи та давати її іншому.

Якщо запит відрізняється від цих цілей, тоді варто записатися на індивідуальну консультацію.

НА ІНДИВІДУАЛЬНІЙ КОНСУЛЬТАЦІЇ МОЖНА:

  • з‘ясувати причини тих поведінкових проявів, що є у дитини;
  • працювати з причинами, що відповідно вплине на зміну поведінки дитини;
  • допомогти дитині справлятися з сильним страхом;
  • допомогти виразити агресію та зняти причину її накопичення;
  • підтримати дитину, щоб вона змогла виразити актуальні переживаннями та знайшла способи як з ними справлятися.

Отже: на індивідуальну психологічну консультацію можна записатися, якщо є певні труднощі чи проблеми в емоційній чи поведінковій сфері. Робота буде вестися саме з цими труднощами, що допоможе їх вирішити.

ЯК ПОЯСНИТИ ДИТИНІ ЩО РОБИТЬ ПСИХОЛОГ?

Пояснити чим саме займаються психологи можна на прикладі тренування і роботи тренера у спортзалі. У спортзалі на тренуванні можна підкачати тіло. На психологічному тренінгу, або в індивідуальній роботі з психологом можна «прокачати» емоції.

У спортзалі тренер для того, щоб підказати, який інструмент для чого використати. Якщо я хочу накачати руки – тренер запропонує, наприклад, гантелі. Гантелі – це інструмент. Я можу не знати як саме цими гантелями користуватися, тренер – підкаже і покаже як – це техніка.

Психолога можна обізвати тренером але в сфері емоційного. Психолог підкаже дитині інструмент, який допоможе виразити емоції, та покаже і допоможе спробувати техніку як саме цим інструментом користуватися.

Як і у спорті працювати з тренером можна в групі та індивідуально, точно так само і в сфері емоційного можлива робота на груповому тренінгу та на індивідуальній консультації.

Важливо:

  • Тренер не приростить до моїх рук м’язи, не всуне гантелі в мої кишені, не примусить їх брати додому;
  • Точно так психологічній роботі: психолог не може і не буде змінювати дитину, не примусить її щось робити чи не робити. Дитячий психолог створює безпечну атмосферу, в якій дитина може попрактикувати нові способи взаємодії з своїм емоційним світом, і якщо вони їй підходять, спиратися на них в своєму житті.

ПС: і тренери і психологи бувають різні, і методи роботи, на жаль, бувають не найкращі. Ми тут про хороших тренерів і хороших психологів.

Наші психологи

дитячий психолог
Анна Шумська (діти)

Спеціалізація: психолог, тренерка, спеціаліст по роботі з дітьми
Освіта: Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Київський гештальт університет
Напрямки роботи: тренінги, лекції для дітей та батьків, індивідуальні консультації для дітей та батьків
Засновниця та ведуча Шум Гармонії: психологічні тренінги для дітей та батьків

Записатись на консультацію до психолога
сімейна медіація київ
Діана Житня (підлітки)

Спеціалізація: психолог, тренерка, спеціаліст по роботі з підлітками
Освіта: Педагогічний університет ім. Драгоманова (психологія); Інститут інтегративної психології, курси тренерської майстерності, робота з дітьми та підлітками
Напрямки роботи: тренінги, лекції, індивідуальні консультації дітей та батьків
Співзасновниця та ведуча тренерка Комунікативного клубу для підлітків

Записатись на консультацію до психолога
Або за телефоном:

(063) 127 14 43