Привіт, мене звати Анна Шумська і я працюю психологом з дітьми.

Щоб пояснити чим саме займаються психологи – роблю це на прикладі тренування і роботи тренера у спортзалі.

У спортзалі на тренуванні можна підкачати тіло. На психологічному тренінгу, або в індивідуальній роботі з психологом можна «прокачати» емоції.

У спортзалі тренер для того, щоб підказати, який інструмент для чого використати. Якщо я хочу накачати руки – тренер запропонує, наприклад, гантелі. Гантелі – це інструмент. Я можу не знати як саме цими гантелями користуватися, тренер – підкаже і покаже як – це техніка.

Психолога можна обізвати тренером але в сфері емоційного. Я як психолог підкажу дитині інструмент, який допоможе виразити емоції, та покажу і допоможу спробувати техніку як саме цим інструментом користуватися.

Як і у спорті працювати з тренером можна в групі та індивідуально, точно так само і в сфері емоційного можлива робота на груповому тренінгу та на індивідуальній консультації. Цілі одного та іншого, я описувала в попередньому пості.

Важливо:

  • Тренер не приростить до моїх рук м’язи, не всуне гантелі в мої кишені, не примусить їх брати додому;
  • Точно так психологічній роботі: я не можу (і не хочу) змінити дитину, примусити її щось робити чи не робити. Я створюю безпечну атмосферу, в якій дитина може попрактикувати нові способи взаємодії з своїм емоційним світом, і якщо вони їй підходять, спиратися на них в своєму житті.

ПС: і тренери і психологи бувають різні, і методи роботи, на жаль, бувають не найкращі. Ми тут про хороших тренерів і хороших психологів.

Анна Шумська, психолог, психотерапевт в процесі навчання